Záhradný domček pre mačky

Prvá recenzia bude na poslednú novinku, ktorá obohatila mačací sortiment u nás doma. Jedná o veľmi pekný záhradný domček pre mačičky. Vzhľadom na fakt, že naše mačky sú vnútorné (okrem Kollbyho, ktorý chodí na vôdzke na prechádzky) bude domček do vybudovania vonkajšej voliéry v dome.
Praktický domček má mačičkám zabezpečiť ochranu pred nepriazňou počasia, teplom a zimou ale i dažďom či snehom.

 photo Lolaazaacutehradnyacutedom10D0ekIcopy_zpse9061213.jpg

Je vyrobený z dreva, ktoré je impregnované. Spodná miestnosť je chránená plastovými „žalúziami“ ktoré tvoria dvierka. Ja som ich nenaištaloval, lebo doma mačkám žiadne poveternostné podmienky nenarušia pokojný odpočinok. Podľa návodu je veľmi jednoduché domček zmontovať. Zvládol som to ja, takže to musí každý, lebo o mne je známe, že mám obe ruky ľavé. Domček je malý ale priestranný a uvelebiť sa v ňom dokáže malá micka i statný kocúr. Jeho jedinou nevýhodou je, že je cítiť prostriedkami, ktoré boli použité na jeho ochranu pred dažďom a vodou. Čo ale vo vonkajšom prostredí nevadí.

 photo Lolaazaacutehradnyacutedom10D0ekIIcopy_zps6386d2c8.jpg
 photo Lolaazaacutehradnyacutedom10D0ekIIIcopy_zpsd2e6c7aa.jpg

Myslím, že takýto domček ocenia najmä tí, ktorí majú pre svoje cicúchy vonkajšiu volíéru alebo výbeh, či majú čisto vonkajšie mačičky. Dá sa však využiť aj pre balkóny a terasy. Domček by sa po menších zatepľovacích úpravách dal prerobiť aj na zimný ležovisko a nemusíte potom svojim cicúchom pracne vyrábať domčeky z krabice.

 photo Lolaazaacutehradnyacutedom10D0ekIVcopy_zps1a6041b3.jpg
 photo Lolaazaacutehradnyacutedom10D0ekVcopy_zps44ccabfa.jpg

Každý nový produkt treba mačičkám patrične predstaviť a zbaviť jeho pachu novoty. Aby som mačičky prilákal, zavesil som na dvierka do miestnosti sušené stebielka kocúrnika, catnipovým práškom som posypal celý domček a na zábradlie zavesil myšku. Do vnútornej miestnosti som dal ich obľúbenú dečku s pachovými stopami. K jeho preskúmaniu sa zatiaľ odvážila len Lola, no pevne verím, že ostatné mačky si časom zvyknú tiež. Lolíček najradšej sedáva na jeho streche, lebo odtiaľ má skvelý výhľad na obe akváriá, ktoré vydrží dlho pozorovať. 🙂

 photo Lolaazaacutehradnyacutedom10D0ekVIcopy_zps6ad64e53.jpg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *