Vegánske krmivo pre mačky? Úplný nezmysel!

Pred pár týždňami som sa rozhodol prejsť po 10 rokoch z vegetariánskej stravy na vegánsku. V rámci prípravy som si hľadal dostupné informácie, rôzne doplnkové produkty a podobne. Preto sa mi podarilo nájsť aj vegánske bio krmivo pre mačky a psy. Holý nezmysel a v podstate z môjho pohľadu týranie.

Benevo Cat je kompletné vegánske krmivo pre mačky. To znamená, že neobsahuje žiadne živočísne zložky a teda je celé rastlinného pôvodu. Znie to v podstate dobre, nedbám, ale medzi mnou a mačkou je viacero zásadných rozdielov.
Človek bol stvorený ako všežravec – takže jeho potrava by prirodzene mala obsahovať rastlinné i živočíšne zložky. Vieme ale, že ak sa vedome rozhodneme, môžeme svoju výživu zdravo a bezpečne zameniť aj za čisto rastlinnú a to na rôznych stupňoch (vegetariánstvo – vegánstvo – vitariásnstvo – frutariánstvo).

kuracie mäso
porcovanie kuracieho mäsa

Mačka je ale zviera, šelma, stvorená ako masožravec. Je prírodou naprogramovaná, aby lovila a pojedala svoju korisť. V domácich podmienkach je samozrejme odkázaná na stravu nami pripravenú či zakúpenú. Stále je to ale mäsožravec – či už svoju korisť zabije a zožerie, alebo ju dostane v miske niekoľkokrát denne.

Aby človek za mačku rozhodol, že už nebude mäsožravcom a začal jej podávať vegánske krmivá, je podľa mňa absolútne nezmyelné, hlúpe a neprijateľné. Som šokovaný, že to vôbec niekto predáva a zvlášť v obchode so zdravou stravou.

BLRA
Aimee, Lola, Robin a Bella spolu pri kŕmení

Popis produktu priamo od výrobcu:
Benevo Cat pro kočky 10kg
Cena: 1699 Kč
Kompletní veganské krmivo vhodné pro dospělé kočky.

BENEVO JE NYNÍ VEGANSKÉ

Skvělá chuť! Vyrobeno z pouze veganských ingrediencí. Nahradili jsme vitamin D3 vitaminem D2. Nyní jsou všechny naše produkty veganské!

* 100% veganské krmivo s přírodní příchutí, neobsahuje geneticky modifikované suroviny ani umělá barviva
* obsahuje yuccu vážící amoniak, která snižuje zápach výkalů
* taurin, čistě vegetariánského původu, nezbytná živina pro zdravou kočku
* spirulina pro lepší funkci imunitního systémů
* prebiotika pro podporu trávení
* 28% proteinů pro správný vývoj a zdravé tělo
* nezbytné esenciální mastné kyseliny, pro dobře fungující tělo, zdravé klouby a kůži, lesklou srst, dobrou imunitu, zrak a správné fungování mozku
* produkt vyroben bez krutosti na zvířatech

Dávkování:
na 2-3kg živé váhy – 20 – 35g krmiva.
na 3 – 4kg živé váhy – 35 – 50g krmiva.
na 4,5 – 7kg živé váhy – 50 – 75g.
Země původu: Velká Británie. 10kg.

Složení: pšenice, sója, kukuřičný lepek, rýže, slunečnicový olej, cukrová řepa, sušené kvasnice, barviva (přírodní), celá lněné semínka, minerály, mořské řasy, spirulina, frukto-oligosacharidy (FOS), výtažek z juky, nevyhnutelné mastné kyseliny (EPA, DHA, ALA, nenasycená mastná kyselina). Taktéž taurin a celé spektrum vitaminu B a stopových prvků.

Protein 28%, Olej 12%, vláknina 2,5%, Popeloviny 8%, Vitamín A 15,000 iu/kg, Vitamín D3 1,3000 iu/kg, Vitamín E (a-tokoferol) 150 iu/kg, Měď (cupric sulphate) 12mg/kg.

www.benevo.com

Bella papá mäsovú zmes z misky

Každý z nás má právo sa rozhodnúť, akým spôsobom sa bude stravovať a aký životný štýl si zvolí. Boli sme stvorení tak, že máme viac možností a vieme sa podľa toho vedome zariadiť a žiť spokojne a zdravo.
Naše mačky sú ale iné, ako my. Ich telo bolo stvorené inak a za iným účelom – naša výživa nemôže byť teda rovnaká. Nemeňme to, čo príroda stvorila a nerozhodujme za iné tvory. Mačka vždy bola a je mäsožravec a preto potrebuje kvalitné a ľahkostráviteľné proteiný a nie pšenicu či sóju. Ako keby nestačilo, že bežné krmivá sú vypchávané zbytočným balastom v podobe obilnín, ryže a zemiakov!

Podobné články:
PREDSTAVUJEME: Kompletní a vyvážené rostlinné granulované krmivo pro kočky
RAW feed – kŕmenie mačiek prirodzenou stravou
Moje šelmy BLRA a ich výživa surovým mäsom a vnútornosťami
Mlieko, mliečne výrobky a syry vo výžive mačiek
Ako vyberať suché granulované krmivo pre mačky?

4 Comments

  1. Granule bez mäsa, to mi pripadá ako rastlinná šľahačka, tiež je nanič.
    Mačka potrebuje mäso , a nie rastlinné proteíny.
    A čo sa týka mňa, najviac sily mám z mäsa a najmenej priberám z mäsa,
    takže nemám na výber. Zo zeleniny sa nenajem a potom len do seba pchám keksy a čokoládu, a ani nehovorím, aká som nervózna.
    Snažím sa dbať na pestrosť a veľa hlavne bielkovín, či už rastlinných alebo živočíšnych, ale bez mäsa byť neviem.

  2. Vegani jsou odporní pokrytci! Mají plnou hubu keců o ochraně zvířat, ale klidně pomalu utýrají zvíře na podvýživu. Když nejsou schopní zajistit masožravcům masitou stravu, ať si pořídí králíka, morče nebo ovce!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *