Robin zase močí mimo toalety :(

Balkón Robin Bella sieť

Sú to presne dva roky, čo Robin ako 5mesačné mača prekonal zápal močového mechúra. Následne prebehla dlhá doliečovacia kúra a snaha o zníženie jeho extrémne vysokého pH moču. To kolísalo z 8 na 7, následne na 6,6, potom zase 7 až kleslo na 6. Robinko prestal cikať mimo záchodík, dobral tablety uroval, uropet pastu a diétne granulky a jeho život sa vrátil späť do normálu.

Druhé kolo problémov – psychická príčina nečistotnosti

Následne pred rokom sa jeho problémy opakovali. Dôvod bol ale psychický podnet, nie fyzický. Presťahoval som sa do Prahy a než som si našiel vlastný byt, mačky ostali v opatere mojej mamy. Robinkovi sa to nepáčilo a to až do takej miery, že začal s močením na posteľ. Výsledky vyšetrení, ktoré absolvoval boli ale negatívne.
Akonáhle som si ho vzal, bolo po probléme.

Robino a Bellinka láska

Opäť návrat nečistotnosti

Bohužiaľ, problémy s jeho nečistotnosťou sa začali opakovať. Pred pár týždňami sa vycikal prvýkrát. Preventívne som ho začal dopovať tabletami uroval biotics a nasadil mu granule BOSCH Sanabelle Urinary pre zdravý močový trakt. Tie mu pomáhali aj v provom prípade po dokončení diéty.

Už sa to neopakovalo, tak som neriešil návštevu veterinára ani testy. Dva týždne dozadu sa mi ale vycikal v noci na perinu a včera večer zase. Dnes som teda už neváhal a aby som niečo nezanedbal, navštívili sme veterinára.

Robin pôsobí zdravým dojmom, je to silný a dobre živený kocúrik. Žiadne problémy iného charakteru s ním nie sú a nemá prejavy slabosti či príznaky ochorenia, ani stresu. Nijaké zmeny v domácnosti nenastali a všetko beží normálne. Vyšetrenie veterinára to len potvrdilo.Podstatný bude však rozbor moču a preto som zakúpil diagnostické stelivo URICAT a budem sa pokúšať o odobratie moču týmto spôsobom.

Asi 30 minút po príchode domov sa mi Robin opätovne vycikal na posteľ. Našťastie preventívne používam pogumovanú plachtu na posteľ a tak nedošlo k žiadnemu poškodeniu matraca. 🙂

 photo PA240008copy_zps81d6f653.jpg

Granulky diagnostického steliva som nasypal do čistej toalety, ktorú bežne už nepoužívam a budem do nej Robina vkladať, aby sa vymočil a následne odnesiem vzorku do laboratória. Vzorka by mala byť z ranného moču a najneskôr dve hodiny po odobratí odovzdaná do labáku.
Snáď to dlho nepotrvá a vzorku budem mať čoskoro, aby sa vyjasnilo, kde je Robinov problém a mohla byť nastavená adekvátna liečba.

 photo PA240010copy_zps5d02089a.jpg

You can leave a response, or trackback from your own site.

2 komentáre to “Robin zase močí mimo toalety :(”

  1. Jan píše:

    Ahoj, mám podobný problém (mal som). Mačička mi po sterilizácii začala občas močiť na posteľ. Prvé samozrejme veterinár, ten si myslel, že je to zápal. Nasadili sme samozrejme uroped spolu s granulami RC urinari diet, testy však zápal nepotvrdili. V byte tiež absolútne všetko v poriadku, nič sa nezmenilo, takže psychický problém je otázny (zvažujem zmenu dispozície izby či jej neprekáža miesto kde má toaletu). Pred asi 3 týždňami sme boli na klinike v PN, kde mačičke robili všetky testy, vrátane mikrobiologického rozboru moču, röntgenov a sona. Všetko samozrejme negatívne až na krv v moči, o čom sme ale vedeli už pred tým. Aj veterinár to zhrnul, že máme absolútne zdravú, vzornú mačičku, len má krv v moči a nikto nevie prečo. Nasledoval návrh na operáciu za účelom zistenia nejakej závady, zrastu alebo neviem čoho. Mačička dostala 14 dňovú injekciu „Convenia 1 ml“ a tablety „Cystaid fe 1 cps“. Odvtedy zatiaľ problémy prestali, avšak nie som si istý či sme objavili ten problém, ktorý za to mohol.

  2. admin Kajo píše:

    Uvidíte, niekedy je to beh na dlhú trať a bez zjavného výsledku.
    Ja teraz musím tiež čakať, kým sa mi podarí odobrať mu vzorku moču a keďže v pondelok je sviatok, začať môžem až v utorok skoro ráno. Nasadil som mu Uroval Biotics a namiesto granúl dostáva kapsičky, aby prijímal, čo najviac tekutín.
    Spálňa ostáva zavretá a z bytu som odobral všetky koberčeky, ktorého by ho mohli lákať k „značkovaniu“.

Zanechaj reakciu