PeTA zaznamenala ďalšie víťazstvo – Washingtonská univerzita skončila s pokusmi na mačkách

Koncom mája tohto roku som informoval, že PeTA odhalila kruté zaobchádzanie s mačkami na Washingtonskej univerzite. Išlo o mimoriadne kruté tréningové programy v rámci kurzu pre pediatrov. Poslucháči semináru Pediatric Advanced Life Support (PALS) Washingtonskej univerzity v St. Louis mali v laboratóriu k dispozícii 9 mačiek, ktoré mali poslúžiť na tréning intubácie.

Aj napriek tomu, že v súčasnom období existuje náhrada, ktorá sa dá použiť, medici dali prednosť živým mačkám. Niektoré z nich boli intubované plastovou trubicou aj 15 krát denne, pričom odporúčaný počet je maximálne 5 krát. Mnohé mačky neboli dostatočne uspané a počas procedúry sa prebúdzali. Takéto zaobchádzanie im spôsobovalo fyzickú bolesť a značnú traumu.

Po zverejnení nahrávky videa s utrpením mačiek PeTa rozpútala obrovskú kampaň, ktorej výsledok všetkých milovníkov mačiek a celkovo života poteší. Od 01. júna 2013 (len 6 týždňov od zverejnenia videa) je na spomínanej univerzite zákaz využívania mačiek pre tieto testy a používajú sa simulátory, ako adekvátna náhrada za ich utrpenie.

Dokonca jeden známy miestny obyvateľ pracujúci v televízii, Bob Barker, sám ponúkol nákup stimulátora hodnote 75 000 USD, aby univerzita nebola nútená využívať živé mačky. Išlo o posledné zariadenie v krajine, ktoré nepoužívala umelú náhradu.

Bohužiaľ, PeTA vyhrala len ďalšiu bitku, nie vojnu. Tisíce zvierat sú stále používané na testovanie v mnohých zariadeniach po celom svete. Na univerzite vo Wisconsine-Madisone stále používajú desiatky mačiek na kruté testy ich mozgových funkcií. 🙁

Info čerpané z newslettra organizácie PeTA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *