Perzský kocúrik Figaro bol včera úspešne adoptovaný

Mnohí ľudia si pri výbere zvieratka často dopredu nepremyslia, aké nároky bude vlastne živý tvor mať. A to nielen materiálne, ale hlavne časové. Mačičke treba zabezpečiť nielen plnú misku a čistý záchodík, ale aj pravidelnú starostlivosť, lásku, pozornosť. Rovnako je dôležitá i spoločná interakcia a hra. Často sa stáva, že noví majitelia svoje schopnosti precenia a po mesiacoch zistia, že nemajú dostatok voľného času. To bol i Figarov prípad.

Jeho majiteľ pracuje mimo bydliska a tak prespával doma čoraz menej. Kocúrik, hoc mal zabezpečený denný režim a prísun potravy, bol väčšinu dňa sám. Keďže majiteľ cítil obrovskú zodpovednosť, rozhodol, že bude lepšie ak kocúrik dostane nový domov, kde sa mu jeho členovia budú i dostatočne venovať.

Urobil tak veľmi zodpovedné rozhodnutie, dať kocúrika na adopciu. Nájsť pre Figara nový domov bolo pre mňa veľmi ľahké, kiež by to tak šlo vždy. Takmer ročný kocúrik sa včera dostal do novej rodiny, kde sa stal ozdobou menšej zoologickej záhrady. Majitelia už vlastnia dve mačky, 3 psíkov, okrasné rybičky, zebričku, potkana, škrečkov, králika a agamu bradatú.

Verím, že sa Figarovi bude v novom domove páčiť a držím palce!

Figaro
Figaro

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *