OTÁZKY & ODPOVEDE: Rozišli sme sa s priateľom a tak sa chcem zbaviť mačky

Dobrý deň chcela by som sa spýtať či máte voľné miesto ? Potrebovala by som k vam dať kocúra .. nemám ho kam dať .. bývali sme s priatelom v byte ale nasiel si druhu a ja som sa odstahovala a nemam kam dať kocúra. Mrzí ma to velmi ale nemám iné riešenie. Má dva roky, je poloperzský ryšavý byva vnutri je naučený ..

Za skorú odpoveď vopred Ďakujem
Veronika

Dobrý deň,

to ma mrzí, ale ja nie som depozit ani útulok. Vy ostávate žiť na ulici,že nemáte kam dať kocúra? Nemôže ísť s vami do nového domova? Nerozumiem tomu, že ľudia si obstarajú zviera kým sú v páre a po rozchode sa ho zbavia ako nepotrebnej veci. To kocúr bol  náhražka do vzťahu, ktorá vás držala spolu? Mačka je živý tvor, má svoje potreby a tiež city. Takéto správanie je absolútne nezodpovedné a neprijateľné.! Snažte sa mu nájsť adekvátny domov, kde bude mať potrebnú starostlivosť a lásku, ktorú si zaslúži. Skúste svojich známych, rodinu, inzerujte s fotkami a popisom na sociálnych sieťach, inzertných portáloch / priestor môžem poskytnúť aj ja ak pošlete popis, fotky a kontaktné údaje/ a hlavne si už NIKDY ŽIADNE ZVIERA NEOBSTARÁVAJTE, keď nie ste zodpovedným človekom! Na Slovensku je síce právne ešte zviera vec, ale asi všetci vieme, alebo by sme mali vedieť, že to nie je reálna pravda. Sú to živé, citlivé a láskyplné tvory a zaslúžia aby sa s nimi tak aj nakladalo.

Držím palce aby si kocúrik našiel skvelý domov, kde sa ho nezbavia ako nepotrebného odpadu!

S pozdravom a prianím úspešného dňa

Kajo & BLRA

4 Comments

  1. Je hrozné keď si niekto zaobstará zviera keď sú v páre a rozídu sa a mačku zrazu nechce ani jeden veď je to živá vec to ja ako keby sa vám narodí dieťa a rozídete sa a nikto ho nechce

    1. Áno, práve preto niekedy reagujem veľmi emotívne, čo nemusí pôsobiť dobre, ale tiež som len človek. Vzdať sa takto zvieratka mi príde veľmi smutné, ale bohužiaľ, deje sa to pomerne často a i v mojom okolí. 🙁 Aj to je dôvod prečo mám tento blog, lebo chcem ľuďom ukázať, že mať zvieratko nie je o tom zaceliť dieru v živote alebo nahradiť partnera, či mať pojítko k tomu druhému, ale je to partnerský vzťah na dlhé obdobie plný lásky, dôvery a spoločných chvíľ. Nie je to krátka záplata na nešťastie. Zvieratká nie sú veci, ale majú svoje city a väzby a dokážu trpieť a to najmä vďaka nám!

  2. Dobrý deň,toto ja tiež nepochopím 🙁 akoby to bola hračka…nech slečna skúsi osloviť rôzne OZ, ktoré by mohli pomôcť z inzerciou na FB. Napríklad OZ Mamačičky, OZ Pradúce klbko, Mačky SOS, Mačka vo vreci….Ja by som sa ho nevzdala určite, ale hľadala riešenie ako ho mať pri sebe, držím labky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *