OTÁZKY & ODPOVEDE: Chráni premrazenie mäsa pred salmonelou?

logo otáznik, otázka

ahoj:)
ja stále nemám jasno v otázke surového kuracieho mäska. Hovädzie premrazené je podľa mňa úplne v poriadku ale kuracie ako som sa zväčša dočítala by sa malo tepelne upraviť, inak riskujeme salmonelu. Som v podstate začiatočníčka, kedže mám kocúra rok, ale snažím sa čo najviac dozvedieť. Dostáva síce aj to kuracie surové ale vždy mám obavy. Hovädzie surové miluje, ale občas z neho zvracia.
BARF je podľa mňa úplne najlepší spôsob stravovania ale otvoriť konzervičku je menej náročné-)

Darina

Zdravím,

premrazenie mäsa nie je prevencia salmonelózy, ale prevencia parazitov. Prevencia salmonelózy je len tepelne upravené mäso, nad 70 stupňov, čo ale zase nie je prirodzená strava v rámci BARF/raw feed. Treba nakupovať kvalitné mäso, zo zdravého chovu a nič by sa nemalo stať.
Ja mačkám mäso premrazujem na 48 hodín, pravidelne každé 3 mesiace ich odčervujem a nemajú žiadne problémy s parazitmi ani salmonelóza sa u nás nevyskytla. 🙂 Používam kuracie, hovädzie, morčacie a rybie mäso a vnútornosti – kuracie žalúdky a srdiečka s pečienkou.
Moje mačky sú ale kŕmené granulami a 5krát v týždni majú na večeru surové mäsko, ktoré ale nezje každá, takže sme sa na tomto bode zasekli a ďalej sa už asi neposunieme. 🙂

You can leave a response, or trackback from your own site.

4 komentáre to “OTÁZKY & ODPOVEDE: Chráni premrazenie mäsa pred salmonelou?”

 1. darina píše:

  Ďakujem za vysvetlenie, takže odteraz sa bude mraziť aj kuracie mäsko:-)
  Inak ďakujem za skvelé čítanie aj perfektné rady na tomto blogu,
  s pozdravom Darina

 2. admin Kajo píše:

  Zdravím Vás,

  rado sa stalo, na to som ten blog urobil, aby sa šírili informácie, som rád, že to funguje a má to pozitívnu odozvu.

 3. Gabča píše:

  Aj my dávame mačičkám surové mäso – hovädzie, morčacie a kuracie. Ryby im nechutia. Jednej z našich troch mačičiek však nechutí žiadne surové mäso. Je to divné, lebo ostatné dve sa idú za surovým mäsom pominúť :-). Nikdy im nedávame mäso práve kúpené, vždy ho mrazíme minimálne 48 hodín. Našej mačičke Rumbe strašne dobre vonia bravčové mäso a dokonca aj bravčové údeniny. Škoda, že sa mačičkám nesmie dávať surové bravčové mäso, naša Rumba by si pošmákla. 🙂 Pre istotu im nikdy nedávame ani žiadne údeniny.

Zanechaj reakciu