Kreatívne spôsoby kŕmenia mačiek

Mnohí chovatelia mačiek kŕmia mačky tak, že im ráno nasypú plnú misku granuliek, alebo im dajú konzervu či nadrobno nakrájené mäsko a mačka má vystarané. Mačka má teda neobmedzený prístup k potrave počas celého dňa a to často i v neobmedzenom množstve, veľmi ľahko, bez námahy.

Niektorí sa aspoň posnažia rozdeliť mačkám ich dennú dávku, či už suchej alebo mokrej stravy, na 2-3 porcie. Sú ale aj takí, ktorí odmietajú pasívny spôsob kŕmenia svojich miláčikov.

 

Mačka je šelma zvyknutá tráviť čas tým, že hľadá potravu a loví. V byte nie je samozrejme možné (žiaduce), aby mačka ukojila svoje lovecké inštinkty divej šelmy. Pomôcť zabiť nudu a rozvíjať jej prirodzené schopnosti môžeme tým, že mickám sťažíme ich prístup k potrave.

Kollby a Bella sa kŕmia granulkami z labyrintu

Nie je to však preto, aby sme ich trápili, naopak, pomáhame im. Aktívny spôsob kŕmenia je veľmi vhodný spôsob ako doplniť podnetné prostredie pre našu mačku a aj v bytových podmienkach jej zabezpečiť dostatok podnetov, zábavy, relaxu i aktivít a to na celý deň.

Na trhu s chovateľskými potrebami dnes nájdeme veľa rôznych pomocníkov ako guľu či valec na maškrty a granule, labyrint alebo kŕmne dosky.

 

Nie je však nutné investovať desiatky eur. Praktické dávkovače krmiva si tí šikovnejší môžu vyrobiť i sami.
Mačičky sa nielen zabavia, zabijú nudu, ale budú si rozbíjať i svoje inštinkty, zmysly a lovecké zručnosti.
Trocha námahy im rozhodne nezaškodí! 🙂

Inšpirujte sa!

 

 

Podobné príspevky:

RAW feed – kŕmenie mačiek prirodzenou stravou

Vymedzenie základných pravidiel pre naše mačiatko

Príprava podnetného prostredia pre mačku

Porovnanie spotreby obilných a bezobilných krmív mojimi mačkami

Moje šelmy BLRA a ich výživa surovým mäsom a vnútornosťami

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *