Kollbýček je chorý :(

Kollbýček a ja 2012

Nie je to tak dávno, čo som celý šťastný písal, ako som rád a spokojný, že mi Kollbýček začal chudnúť. Bol totiž asi od 3. roku života macík, ktorý mal striedavo okolo 5,8 až 6 kg. Postupne sa však jeho váha začala meniť a klesala. Približne od začiatku roka 2012 chudol, šlo to plynulo a veľmi pomaly. V auguste mal už 4,6 kg.
Tento rok sme si všetci prešli veľmi stresujúcim obdobím, sťahovali sme sa v apríli, neskôr som mačky na mesiac opustil, aby som ich v októbri zase presťahoval. Bolo toho naozaj dosť, ale Kollbýček okrem chudnutia nevykazoval žiadne iné príznaky, že by sa niečo v jeho telíčku odohrávalo.

Kollby

Žiaľ, k chudnutiu sa pred 14 dňami začala pridávať apatia. Kollbýk – známy divoch, prestal byť aktívny. Len vylihoval, spal, nenaháňal sa, stratil záujem o hry. Nie absolútne, ale rozhodne bolo vidno, že niečo nie je vporiadku.

Chuť k jedlu ale nestratil a stále je prvý pri miske. Rovnako ani vodička mu nie je cudzia. Srsť má krásnu a hebkú, oči a ušká čisté, nezvracia, nemá zmenenú stolicu, ani nič podobné, len na dotyk je už kosť a koža.
Je to bytový kocúr, von nechodí a každé tri mesiace je pravidelne odčervovaný.

Kollby

Navštívil som preto miestnu ordináciu veterinára. Tam ho odvážili a Kollbýček od augusta zhodil 0,5 kg a teraz má neskutočných 4,1 kg. 🙁 Kachexia je znateľná a progreduje.
Na pohmat a počutie je však všetko vporiadku. Odobrali preto Kollbýčkovi krv a musíme počkať na hematológiu, biochémiu a zistí sa aj celkový tyroxín, pretože existuje silné podozrenie, že Kollbýček má endokrinologické ochorenie – poruchu štítnej žľazy. Prvé výsledky budú zajtra, hormonálne až o niekoľko dní.

Kollby

🙁 Neostáva nič len čakať a dúfať, že to nebude tak zlé. Scenárov je však niekoľko – orgánové poškodenie (obličky, pečeň,…), nádorové ochorenie alebo poruchy činnosti štítnej žľazy.
Cukrovku už p. veterinár vylúčil.
Kollby

You can leave a response, or trackback from your own site.

8 komentárov to “Kollbýček je chorý :(”

 1. iwik píše:

  chudačik :(….najhoršie je, keď je mačička chora. Dufam, že sa vylieči!

 2. Zuzka píše:

  prajem skoré uzdravenie a dúfam, že to je len niečo, čoho sa rýchlo drobček zbaví 🙂

 3. admin píše:

  Ďakujeme za povzbudivé slová

 4. Jana píše:

  Kajo, keby ste potrebovali, posielam kontakt na veterinarnu kliniku v Senici, kde pracuje moja sestra, ktora sa specializuje na macky a urcite Vam rada pomoze.
  http://vetguard.sk/
  Chudacik Kollby, dufam, ze bude coskoro fit.

 5. Martin píše:

  Držíme palce a labky! My sme mali vážne problémy cez veľkonočné sviatky. Dva týždne nič nejedol a nepil a mal extrémne nízke leukocyty.Bral infúzie a potom len striekačkou nasilu vodu a jedlo.Kocúr sa vyliečil ale doteraz nevieme čo mu bolo nevedel nám nik povedať a pritom sme boli u troch veterinárov.

 6. Gitka píše:

  Prajem skoré uzdravenie. Za 11 rokov som sa už dosť natrápila pre mačacie choroby.

 7. admin píše:

  Ďakujem všetkým.
  Jana Vám za kontakt, ja žijem v Prahe ale napíšem im aspoň o konzultáciu. Ďakujem!

Zanechaj reakciu