Fotoreportáž: Robinov prvý týždeň v novom domove

Robinko

Malý Ryšavec Robin obohatil našu mačaciu domácnosť presne pred týždňom. Hovorí sa, že začiatky sú vždy ťažké. Robinko sa ale javí ako veľmi odolný tvor. Za ten krátky čas sa výborne aklimatizoval. Každý deň mu priniesol niečo nové a zaujímavé. Náš Robin ten svoj začiatok u nás zvládol absolútne ukážkovo!

Ešte prvý deň si osvojil princíp labyrintového krmítka, fontánky či krytý záchodík.
Photobucket
Svojou šikovnosťou nás veľmi milo prekvapil. Takto ľahký priebeh adaptácie sme ešte nezažili. Robin sa ukázal ako veľmi bystrý a šikovný kocúrik.
Photobucket
Rovnako sa postupne od prvého dňa zoznamoval s pôvodným osadenstvom. Kollby, pán domácnosti, ho prijal hneď. Chlapci spolu vychádzajú priam ukážkovo.
Photobucket
Problémy mal len s Bellinou a Lolou. Obe naňho syčali , prskali a občas sa aj zahnali. Kľudné chvíle spolu strávili len pri jedle či kvetináči s trávou.
Photobucket
Bellinka je inak v blízkosti malého votrelca stále naježená a pripravená k útoku. Syčí a vrčí!
Photobucket
Na zmeny si zvyká dlho. Budovanie ich spoločného vzťahu bude ešte dlho trvať.
Photobucket
Pokrok však nastal s Lolíčkom. Tá je veľmi hravá , úplne ako energické mačiatko. Stále drobca prenasledovala a z dieľky pozorovala pri hre.
Photobucket
Photobucket
Postupne sa prestala ježiť a aj vrčať a začali sa spolu naháňať a hrať. Občas si skočia do kožúška, ale myslím že už sú kamoši. Vždy sa pekne zdravia nufáčikmi. Po prechádzke s Kollbym v záhrade donesiem veľké steblá tráv domov , aby sa cicúchy zahrali a takto to po tom vyzerá.
Photobucket
Photobucket

Aj keď je ťažké zachytiť ich všetkých spolu, občas sa podarí aspoň zvečniť troch.
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Počas týždňa Robinko dostal kukaňu, aby sa mal kde skryť pred svetom a mohol si nerušene v pokoji oddýchnuť.
Photobucket
Okrem toho dostal aj obojok s príveskom, ako všetky naše mačky. Nosia ich však len počas návštev, aby pekne cinkali a neskončili niekde zavreté či vymknuté. 🙂
Photobucket
Photobucket
Spočiatku mu prívesok dosť vadil, ale časom si zvykol.
Photobucket
Ako každé mačiatko aj Robinko veľa skáče, behá a samozrejme spinká. Rád si schrupne v kukani, na mne či na ovčej kožke.
Photobucket
Za tie roky som už aj zabudol, aké je to mať doma mačiatko. Kollby bol totiž jediné mača, ktoré sa ku mne dostalo. A dnes má už 6 rokov. Lola s Bellinkou boli už odrastené slečny.
Photobucket
Robinko nám priniesol nový, čerstvý vzduch, osviežil našu domácnosť a prevetral kožúšky. Je až k neuvereniu, koľko energie môže mať taká malá chlpatá guľka.:) Počas dňa je problém ho vôbec chytiť a práve preto si užívame momenty, keď sa vyškriabe na naše nohy a počas vrnenia sladko zaspinká.
Šťastná rodinka spolu!

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zanechaj reakciu