Fotoreportáž: Ako Robin zapadol, týždeň tretí

Malý Robin je u nás už tretí týždeň a jeden deň. Za ten čas prežil veľa nového a veľa vecí ho ešte čaká. Trošku povyrástol a pribral. Jeho vzťahy s domácimi mačkami sa postupom času vyvíjali a dnes je už takmer rovnoprávnym členom mačacej rodiny. Ako každé mača, aj Robin miluje všemožné hry, nahánačky, výpady na ostatných mačiakov, schovávačky a hračky.
Vačšinu dňa trávi samozrejme ako inak než hrou. Buď sám si naháňa myšky, či loptičky alebo sa klbčí s Lolinkou.
Photobucket
Jednou z Robinov najobľúbenejších hračiek je syr plný otvorov, kde sa nachádzajú cinkajúce loptičky. Veľmi rád ich loví.
Photobucket
Photobucket
Photobucket

Pozitívne reaguje aj na catnip. Mačička vyplnená touto „drogou“ je už celá ohlodané od jeho malých zúbkov.
Photobucket

Z bavlneného klbka po zásahu šikovného Robinka ostala len hromádka uzlíkov.
Photobucket
V Lolinke našiel spriaznenú dušu pre a hry. Stali sa tak nerozlučnými kamarátmi. Od rána až do večera sa spolu šantia a naháňajú, prevetrávajú si kožúšky a občas si spolu aj zdriemnu. Je neuveriteľné ako dlho ich to spolu vydrží baviť.
Photobucket
Photobucket
Každá hra sa raz skončí a únava micky prinúti si ľahnúť a spinkať. Čoraz častejšie sa mi podarí zachytiť ich takto spolu.
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Robinko má Lolinku naozaj rád a ona jeho tiež. V stredu sa mi podarilo zachytiť toto skvelé vyznanie láska medzi Robinom a Lolou. Lolinka si ľahla na moje kolená a zaspala a chvíľu na to na ňu vyskočil aj malý Robin a spinkali spolu.

Vo štvrtok sa situácia opakovala, ale aj s nežným škádlením a čistením kožúška.

S Kollbym majú tiež veľmi pekný vzťah. Kollby je veľký vzor. Aj keď on si od šantenia udržuje odstup, občas sa s malinkým Robinkom ráno ponaháňa. Trpezlivo znáša aj výbehy a pleskanie labkami. Keď toho je už priveľa zasyčí a Robin sa stiahne.
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Bellinka si aj naďalej udržuje odstup a silne dáva najavo, že cudzinec nie je v jej blízkosti vítaný. Z 3 mačiek si Robin získal dve , takže každopádne je to viac ako polovičný úspech. S Bellinkou je to žiaľ beh na dlhé trate, ale časom si aj ona na jeho prítomnosť zvykne.
Photobucket
Robin je veľmi bystrý, šikovný a zvedavý kocúrik. nečudo, že sa aktívne podieľa ja na prípravách týchto webových stránok. Rád dohliada nad úpravami fotiek.
Photobucket
Niekedy aj sám prispeje nejakou myšlienkou.
Photobucket
No a po namáhavej práci si rád schrupne, trebárs na mojej ruke. 🙂
Photobucket

5 Comments

 1. Lolinka mala kedysi ťažký život. Kým bola maličká, často hladovala a nehrala sa, pretože mačky nemíňajú energiu na hru, pokiaľ jej majú málo na bežné prežitie. To, že má parťáka na hranie a láskavú domácnosť, veľmi oceňuje a dáva to najavo.

  Oproti Kollbymu vyzerá Robinko ako miniatúrny budúci kocúr 🙂 Veľmi im to spolu pristane. Verím tomu, že aj Lola raz povolí. Badám to u nás na Mime, ako sa pomaličky, deň po dni, týždeň po týždni rozpúšťa jej nevraživosť a odťažitosť. Tento týždeň sa s Buckom prvýkrát hrala – dala som im bavlnenú šnúrku, každý sa ťahal za iný koniec a veľmi dlho im to vydržalo 🙂

  Ináč, na všetkých fotkách vidno, aký je Robinko šťastný a ako Vám veľmi dôveruje. Teším sa s Vami 🙂

  1. Zdravím,
   Lolíček sa veľmi potešila novému členovi domácnosti. (nie hneď, ale prišlo to) Ona sa veľmi rada hrá a teraz má s kým.
   Super si s Robinom sadli.
   A ten jej krásny huňatý lesklý kožúšok!:)
   Bellinka má problém s každou zmenou. Časom si ale určite zvykne. Aj k Lole sa takto správala a prešlo ju to. Niekedy ho ignoruje a inokedy naňho vyštartuje naježená od hlavy po päty.
   Pozitívum je že Robin sa síce bojí, ale vie aj vzdorovať.
   Ďakujem za milé slová!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *