Ako Aimme strávila prvý víkend v novom domove?

Aimme je posledný prírastok do mojej mačacej rodiny. Je to krásne červená mramorovaná maine coon micka s veľmi príjemnou a pohodovou povahou.
Je naozaj prekrásna a hoc je mierne poznačená hormonálnymi procesmi, ktoré pred kastráciou trápili jej telíčko (len rok dozadu), jej kožúšok je hebký a neskutočne príjemný na dotyk. Má nádhernú masku a pohľad. Verím, že za nejaký čas to bude zase krásavica, ako sa patrí.

Aimme som si priniesol poobede v sobotu 26.01.2013. Ako vždy, keď prinesiem novú micku, tak ostala niekoľko minút v prenosnom košíčku, aby som pozoroval reakcie pôvodných mačacích obyvateľov a vnútorné prostredie spríjemňoval feliway.
 photo 3copy-1_zps332beeb0.jpg
Ako prvá prišla novú chlpatú obyvateľku preskúmať Lola. Bol to šok, lebo ona patrí k tým bojazlivým mickám, čo ak príde návšteva, tak ich neuvidíte. 🙂 Lola pri príchode Robina syčala a vrčala a až po dvoch troch dňoch prepadla jeho kúzlu. Na Aimme v košíčku sa len tíško pozerala a nesmelo ju oňuchala a následne odišla.
 photo 4copy-1_zps51846eea.jpg
Ako druhý pristúpil k zoznamovaniu Robin. Ten sa však krásnej obryne zľakol a sypotom dal najavo svoj nepokoj.
 photo P1260064copy_zpsa5b47898.jpg
Následne som sa rozhodol Aimme vypustiť. Pokým bola v košíčku pôsobila pokojne a na sypot nereagovala. Na moje prekvapenie sa tak správala i ďalej. Pomaly si prebehla obývačku a následne zamierila do spálne. Tam ju už prenasledovala i Bella, ktorá votrelcov neskutočne neznáša a vždy jej trvá dho, kým si zvykne.
Inak to nedopadlo ani s milou mainkou.
 photo 5copy-1_zpsa325d99b.jpg
Bella na ňu syčí, hlasno vrčí a zhrbená s naježeným chvostom okolo nej tancuje zastrašovací tanček.
 photo P1260068copy_zps1d21ee5d.jpg
 photo P1260075copy_zps98012c08.jpg
 photo 8copy_zps15271db2.jpg
Aimme to však neprekáža, absolútne nereaguje a flegmaticky pozerá na vystrašené mačky.
 photo 7copy_zpsfa9c7d62.jpg
Viac ako nepriateľský postoj domáceho tria ju zaujali catnipom napáchnuté hračky s ktorými sa hneď začala šantiť.
 photo 9copy_zps09e83faa.jpg

 photo P1260084copy_zps249237b2.jpg
Na úvod mi dovolila vyčistiť uši, očká a prečesať jej huňatý kožúšok. Neskôr som jej ho pretrel detskými vlhčenými utierkami a znovu prečesal. Zdá sa, že starostlivosť o kožúšok jej nerobí problém.
 photo P1260079copy_zpsa5ff94a3.jpg
Večer sa dovážila na túru po ostatných miestnostiach a konečne použila i toaletu. Vtedy mi padol kameň zo srdca – bál som sa, že bude problém, ale nenastal. Rovnako sa ja najedla a napila z fontánky.
Konečne je doma!
 photo P1270027copy_zps5dcf429e.jpg
Na druhý deň ju opäť čakal čistenie uší a vyčesávanie kožúška, rovnako to zvládla takmer bez odporu. So strihaním pazúrikov to však dopadlo horšie. Po treťom prste sa rozhodla že stačilo a vrčaním mi dala najavo, že posledné slovo má ona. 🙂
 photo P1270020copy_zpsabd5ca52.jpg
Na obed dostala hovädzie mäsko a takto pekne ho papala spolu s Robinom a Lolou. (Bella hovädzie nemusí, takže sa spoločného obeda zdržala).
 photo P1270025copy_zps451d35eb.jpg
Tým, že Aimee je absolútne nekonfliktná, neprejavuje sa agresívne a na syčanie a vrčanie nereaguje, začínajú Robin s Lolou mať pocit, že im pri nej nehrozí nebezpečenstvo. Myslím, že ako prvý sa s ňou skamaráti práve Robin, ktorý k Aimee privedie aj Lolinku. U Belly to bude (predpokladám) opäť beh na dlhé trate.

Aimme je povahovo absolútne úžasná mačička. Hoc je dvakrát väčšia, o polovicu ťažšia, omnoho silnejšia a má nesmierne dlhé a ostré pazúriky ako ostatné micky, nie je v nej ani náznak agresie, hnevu či strachu. Keby chcela, spravila by si tu poriadok sama a ihneď, ale ona sa ticho prizerá prejavom strachu a zastrašovania a necháva cicíky, aby si na ňu postupne zvykli. Práve preto si myslím, že možno to bude tentokrát veľmi rýchle a čoskoro budú spolu pekne všetci vychádzať.

Každopádne i napriek vokálnym prejavom nesúhlasu zo strany domácich si myslím, že tento krát je to zatiaľ veľmi pokojné a mierumilovné zoznamovanie. Zažili sme už aj horšie. 🙂
 photo P1270007copy_zps81932dbd.jpg
Noc trávila Aimme u mňa na posteli a niekoľko krát sa nechala vyhladkať a príjemne pri tom vrnela 🙂
Som rád, že ju máme, bude krásnou ozdobou mačacej rodiny Wildcats – BLRA.

4 Comments

  1. Teším sa spolu s Vami, nová mačička je veľmi zlatá a určite sa rýchlo včlení do Vašej svorky. Želám Vám, aby si micky na seba rýchlo a bez problémov zvykli. Mám ešte jednu technickú otázku, písali ste, že ste pred česaním kožúšok pretierali detskými utierkami, napíšte, prosím aké utierky používate nevadí ak sú parfumované? Ďakujem.

    1. Zdravím,

      áno používam detské vlhčené utierky – momentálne pampers ale myslím že je to jedno – kupujem „sensitive“ pre citlivú pokožku. Vychádzam v tomto prípade z toho, že čo je vhodné pre detskú pokožku je aj pre mačkinu. Používam ich niekoľko rokov na utieranie labiek a srsti a zatiaľ sa nik nesťažoval 🙂

  2. Ahoj, je překrásná… Vypadá jako lvice 🙂 A všichni (včetně Vendulky) dobře víme, že se dostala do těch nejlepších rukou, do jakých mohla. U tebe se bude mít jako v ráji, protože ty jsi takový kočičí táta. Těšíme se na další fotky všech kočiček a na zážitky s nimi. Všechny je za mě pohlaď po čumáčku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *