Ako Aimme strávila prvý víkend v novom domove?

Aimme na škrabadle

Aimme je posledný prírastok do mojej mačacej rodiny. Je to krásne červená mramorovaná maine coon micka s veľmi príjemnou a pohodovou povahou.
Je naozaj prekrásna a hoc je mierne poznačená hormonálnymi procesmi, ktoré pred kastráciou trápili jej telíčko (len rok dozadu), jej kožúšok je hebký a neskutočne príjemný na dotyk. Má nádhernú masku a pohľad. Verím, že za nejaký čas to bude zase krásavica, ako sa patrí.

Aimme som si priniesol poobede v sobotu 26.01.2013. Ako vždy, keď prinesiem novú micku, tak ostala niekoľko minút v prenosnom košíčku, aby som pozoroval reakcie pôvodných mačacích obyvateľov a vnútorné prostredie spríjemňoval feliway.
 photo 3copy-1_zps332beeb0.jpg
Ako prvá prišla novú chlpatú obyvateľku preskúmať Lola. Bol to šok, lebo ona patrí k tým bojazlivým mickám, čo ak príde návšteva, tak ich neuvidíte. 🙂 Lola pri príchode Robina syčala a vrčala a až po dvoch troch dňoch prepadla jeho kúzlu. Na Aimme v košíčku sa len tíško pozerala a nesmelo ju oňuchala a následne odišla.
 photo 4copy-1_zps51846eea.jpg
Ako druhý pristúpil k zoznamovaniu Robin. Ten sa však krásnej obryne zľakol a sypotom dal najavo svoj nepokoj.
 photo P1260064copy_zpsa5b47898.jpg
Následne som sa rozhodol Aimme vypustiť. Pokým bola v košíčku pôsobila pokojne a na sypot nereagovala. Na moje prekvapenie sa tak správala i ďalej. Pomaly si prebehla obývačku a následne zamierila do spálne. Tam ju už prenasledovala i Bella, ktorá votrelcov neskutočne neznáša a vždy jej trvá dho, kým si zvykne.
Inak to nedopadlo ani s milou mainkou.
 photo 5copy-1_zpsa325d99b.jpg
Bella na ňu syčí, hlasno vrčí a zhrbená s naježeným chvostom okolo nej tancuje zastrašovací tanček.
 photo P1260068copy_zps1d21ee5d.jpg
 photo P1260075copy_zps98012c08.jpg
 photo 8copy_zps15271db2.jpg
Aimme to však neprekáža, absolútne nereaguje a flegmaticky pozerá na vystrašené mačky.
 photo 7copy_zpsfa9c7d62.jpg
Viac ako nepriateľský postoj domáceho tria ju zaujali catnipom napáchnuté hračky s ktorými sa hneď začala šantiť.
 photo 9copy_zps09e83faa.jpg

 photo P1260084copy_zps249237b2.jpg
Na úvod mi dovolila vyčistiť uši, očká a prečesať jej huňatý kožúšok. Neskôr som jej ho pretrel detskými vlhčenými utierkami a znovu prečesal. Zdá sa, že starostlivosť o kožúšok jej nerobí problém.
 photo P1260079copy_zpsa5ff94a3.jpg
Večer sa dovážila na túru po ostatných miestnostiach a konečne použila i toaletu. Vtedy mi padol kameň zo srdca – bál som sa, že bude problém, ale nenastal. Rovnako sa ja najedla a napila z fontánky.
Konečne je doma!
 photo P1270027copy_zps5dcf429e.jpg
Na druhý deň ju opäť čakal čistenie uší a vyčesávanie kožúška, rovnako to zvládla takmer bez odporu. So strihaním pazúrikov to však dopadlo horšie. Po treťom prste sa rozhodla že stačilo a vrčaním mi dala najavo, že posledné slovo má ona. 🙂
 photo P1270020copy_zpsabd5ca52.jpg
Na obed dostala hovädzie mäsko a takto pekne ho papala spolu s Robinom a Lolou. (Bella hovädzie nemusí, takže sa spoločného obeda zdržala).
 photo P1270025copy_zps451d35eb.jpg
Tým, že Aimee je absolútne nekonfliktná, neprejavuje sa agresívne a na syčanie a vrčanie nereaguje, začínajú Robin s Lolou mať pocit, že im pri nej nehrozí nebezpečenstvo. Myslím, že ako prvý sa s ňou skamaráti práve Robin, ktorý k Aimee privedie aj Lolinku. U Belly to bude (predpokladám) opäť beh na dlhé trate.

Aimme je povahovo absolútne úžasná mačička. Hoc je dvakrát väčšia, o polovicu ťažšia, omnoho silnejšia a má nesmierne dlhé a ostré pazúriky ako ostatné micky, nie je v nej ani náznak agresie, hnevu či strachu. Keby chcela, spravila by si tu poriadok sama a ihneď, ale ona sa ticho prizerá prejavom strachu a zastrašovania a necháva cicíky, aby si na ňu postupne zvykli. Práve preto si myslím, že možno to bude tentokrát veľmi rýchle a čoskoro budú spolu pekne všetci vychádzať.

Každopádne i napriek vokálnym prejavom nesúhlasu zo strany domácich si myslím, že tento krát je to zatiaľ veľmi pokojné a mierumilovné zoznamovanie. Zažili sme už aj horšie. 🙂
 photo P1270007copy_zps81932dbd.jpg
Noc trávila Aimme u mňa na posteli a niekoľko krát sa nechala vyhladkať a príjemne pri tom vrnela 🙂
Som rád, že ju máme, bude krásnou ozdobou mačacej rodiny Wildcats – BLRA.

You can leave a response, or trackback from your own site.

4 komentáre to “Ako Aimme strávila prvý víkend v novom domove?”

 1. Martina píše:

  Teším sa spolu s Vami, nová mačička je veľmi zlatá a určite sa rýchlo včlení do Vašej svorky. Želám Vám, aby si micky na seba rýchlo a bez problémov zvykli. Mám ešte jednu technickú otázku, písali ste, že ste pred česaním kožúšok pretierali detskými utierkami, napíšte, prosím aké utierky používate nevadí ak sú parfumované? Ďakujem.

  • admin Kajo píše:

   Zdravím,

   áno používam detské vlhčené utierky – momentálne pampers ale myslím že je to jedno – kupujem „sensitive“ pre citlivú pokožku. Vychádzam v tomto prípade z toho, že čo je vhodné pre detskú pokožku je aj pre mačkinu. Používam ich niekoľko rokov na utieranie labiek a srsti a zatiaľ sa nik nesťažoval 🙂

 2. Olina píše:

  Ahoj, je překrásná… Vypadá jako lvice 🙂 A všichni (včetně Vendulky) dobře víme, že se dostala do těch nejlepších rukou, do jakých mohla. U tebe se bude mít jako v ráji, protože ty jsi takový kočičí táta. Těšíme se na další fotky všech kočiček a na zážitky s nimi. Všechny je za mě pohlaď po čumáčku.

Zanechaj reakciu